reklamy ....SEM!!
spřátelení .... KLIK!!
dáreček ....KLIKNI!!
bleskovka ...TADY!!

TÉMA TÝDNE

Svoboda slova

5. dubna 2012 v 19:08 | Matice
Vyjadřování se svobodně je pro mě velmi důležité.V této době se může vyjadřovat svobodně než třeba za dob mojich rodičů nebo prarodičů. Nesměli vydávat své časopisy, která dřívější doba neměla pod dozorem nebo poslouchat americkou hudbu. Vyjadřov se proti nim. Zdřejmě už všichni víte o čem je řeč, ale nebudu to tady psát, protože pro někoho to může být bolestivé a pro jiné to může mít jinou reakci, ale to je jedno. Třeba, že píšu tenhle článek i to je svoboda slova. Podle mě je velmi důležité říct svůj názor, bez zákazů slov k vyjadřování. Nemluvím tady o slovách sprostých, to je už vulgarismus a nic tím člověk nevyřeší. Když, ale dokážete vyjádřit svůj názor spisovnými a ne vulgárními slovy to už je v dnešní době vzácné , i když dokonce víte, že se to té druhé straně líbit nebude... to chce poklonu.
Myslím si, že ve svobodném vyjadřování se naše země zlepšila a můžeme být rádi, že se může bavit tak jak se bavíme a ne za dob před 45 lety.

"Co by se stalo, kdyby...".

17. února 2012 v 20:23 | Matice
Tak tuhle otázku si pokládám minimálně jednou denně. neznám člověka, kterej by si jí ještě nikdy neřekl.
Většinou si ji pokládáme, když uděláme něco co nechceme nebo když o něčem přemýšlíme jak to udělat ''tak či tak''.

Takovej malej příkladovej příběh:
Do osmé třídy chodí jedna holka jménem Monika. Když jejich třída měla odpoledku šla s partou, která hulí a chlastá ven. Monika to nikdy nezkusila a ostatní ji přemluví ať si s nima dá cígo a napije se Friska. Mají svoje takový místo kam chodí, je to za bejvalou továrnou. Moc lidí tu nechodí jen vyjímečně tu projde človíček, kterej si chce zkrátit cestu. Monika neodmítla a zkusila obojí. Najednou tudy, ale projde mámina kolegině z práce a uvidí ji s cigárem. Po škole je Monča domů celá smutná... je doma sama a přemejšlí ''mám to říct nebo ne?'' Co by se stalo, kdybych se mamce přiznala nebo se nepřiznám a ta ženská to neřekne nebo to neřeknu a ta ženská to mámě vyslepičí???? Jak to dopadne? kterou možnost si vybere?? Jakou možnost by jste si vybrali vy??

Upozornění: Tetnto příběh není podle zkutečné události, nemá uškodit žádné osobě!!! Je to prostě jen příběh z mé hlavy, který se může nebo nemuýsí stát.

Nevinnost...?

20. ledna 2012 v 20:02 | Matice
Docela často si kladu otázku jestli je vůbec mezi námi?.... myslím si, že u člověka se téměř vytratila a že nevinnný je člověk do ranného dětství, protože pak chytá špatné zlozvyky od starších a už je zněj lotr. Můj názor je ten, že nevinnost funguje hlavně u zvířat, protože ještě nejsou tak zkažená jako my lidi.
Když se tak zamyslím neznám nikoho kdo by v životě nelhal nebo neudělal nějaký hřích. Každý z nás udělá denně nějaký hřích, ale i uděláme nějaký dobrý skutek, ale přece těch špatností je na světě víc. Všichni se snaží tvářít se jako andílci, ale skutek utek... vždy se něco vyhrabe.
Proč je na světě tolik pšatnách věcí?...proč lidi týraj zvířaty?...proč si lidi ubližujou?...nikdo na to nedokáže odpovědět?! Nelze se, ale ničemu divit, když si 8 leté holčičky vycpávak kozy a pak se fotí před zrcadlem polonahý a dávej si to na přítupnej FB.

Pomsta...

15. ledna 2012 v 18:47 | Matice

Pomsta

Že je pomstat sladká?... možná pro někoho, ale pro mě znameá něco stašného. Pomsta nás pohaní a ten kdo věří na boha stane se hříšníkem. Probuzuje v nás naše druhé zlé já, které škodí. Máme energii jen na to, aby jsme se mstili. Můžeme se s ní dostat přes různé překážky, ale překážky, které mi odbouráme přivodíme druhému. Vsadím se, že aspoň každý znás se minimálně jednou pomstit... ať víc či míň. Když se mstíme, může nás při tom i někdo načapat a pak to odneseme spíš mi než ti, kteří si to opravdu zaslouží. Když ji cítím, chvílema ani nevíme co děláme... je to něco jako kdyby jsme přišli o rozum a řídil nás počítačovej blázen. Neměli bychom se mstít než je potřeba, ale někdy je taková chvíle kdy to udělat musíme. Hlavně se snažme dělat vše pro to, aby tato situace nenastala a šlo to vyřešit i jinak. I já se musím přiznat, že jsem se mstila a když něco takovýho udělám... lituju toho... i když si to ten člověk zasloužil.
.... CHOVEJME SE K SOBĚ PŘÁTELSKY!!!...

Cesta za lepším životem...

5. ledna 2012 v 21:12 | Matice
Moje cesta za lepším životem má mnoho zdí, které je potřeba zbourat a musí my v tom pomoci hodně lidí. Teď je pro mě nejdůležitější a pro další ostatní, kterým se vysvědčení zapisuje na střední školy, aby měli dobré známky. Je to hlavně i hodně nespravedlivé, protože každá škola má jinou kvalitu. Asi bych si našla i partnera, abychom se na vzájem v těch starostech podrželi a věřim tomu, že partnera/ku by si chtělo najít další spousta lidí se mnou. Mělo by nás i zajímat k této cestě také naše ovzduší, nebo to co jíme. Spousta lidí má ráda takový ty rychlý občerstvení... co, v tom, ale je??... to nikdo neví... co jíme??... co je v tom hambáčí??... 10% masa a zbytek nějakej hnus?... co, to nikdo neví, ale mělo by nás to zajímat, protože nechceme bejt obézní a být tátou nebo máme XXXlL. Co vlastně obsahuje zelenina a ovoce??... obsahuje vůbec ještě nějaký ty vitamíny? Co takhle naše ovzduší??...už není to čistý, co si lidi pomatujou několik stovek let do minulosti, jsou v něm hlavně chmický škodlivý plyny!!! Co dýcháme my a co budou dýchyt naše děti??... To už ani nepomyslíme, protože to už budouvykácený snad všechny lesy na planetě?! Měli bysme se nad sebou zamyslet a třeba udělat pro tu malinkou planutuku aspoň to, že budeme třídit odpad, že do školy, když to máme blýzko můžeme chodit pěšky nebo jezdit na kole. Opravdu, když se každý člověk nad sebou aspoň trochu zamyslí bude hned svět daleko lepší!!

Běžme po těch kolejích a dovede nás to k lepšímu životu!!
 
 

Reklama